Prawo rodzinne

Sprawy związane z prawem rodzinnym są jednymi z najtrudniejszych. Często wiążą się z silnymi emocjami, zwłaszcza tymi negatywnymi, wobec osób, które do niedawna były nam bardzo bliskie. Ciężko w takich okolicznościach zachować spokój i opanowanie, potrzebne do przygotowania dokumentów rozwodowych, dopilnowania odpowiednich terminów, a także właściwego przygotowania do rozprawy sądowej. Chcąc zapewnić sobie pozytywne rozpatrzenie sprawy sądowej, należy nie tylko poprawnie udokumentować pozew rozwodowy, ale także przedstawić argumenty we właściwy sposób i działać zgodnie z obowiązującymi procedurami, często zawiłymi i niezrozumiałymi dla tych, którzy nie mają z nimi kontaktu na co dzień.

Jeśli czeka Cię rozprawa z zakresu prawa rodzinnego, możesz skorzystać z pomocy naszego gdańskiego adwokata. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, całkowitej poufności i doskonałej znajomości przepisów ułatwimy Ci przeprowadzenie wszelkich czynności związanych z procesem sądowym. Rozwód, separacja, alimenty czy podział majątku to kwestie niezwykle delikatne i wymagające odpowiedniego podejścia, zarówno wobec drugiej strony konfliktu, jak i samego Klienta.

Nasi adwokaci z kancelarii w Gdańsku podchodzą z wyrozumiałością i obiektywizmem do każdego przypadku, tłumacząc specyfikę prawa rodzinnego, indywidualnie ustalając warunki współpracy i zakres działań, opartych na Twoich oczekiwaniach i wymaganiach, jakie stawia rodzaj sprawy. Dzięki temu oszczędzisz czas i zyskasz wsparcie w tej nerwowej, niełatwej sytuacji, nie będziesz musiał/musiała martwić się o formalności i samodzielnie szukać informacji o schemacie postępowania. Możesz również zapytać o poradę prawną, chętnie wytłumaczymy zawiłości przepisów i artykuły, które będą miały zastosowanie w Twoim przypadku i zaproponujemy najlepszą dla Ciebie linię poprowadzenia sprawy. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i zapytasz, jak możemy Ci pomóc.

Rozwód i separacja:

– rozwód bez orzekania o winie

– rozwód z orzekaniem o winie

– rozwód z obcokrajowcem

– separacja

– uznanie na terenie Polski wyroków rozwodowych sądów zagranicznych

Sprawy majątkowe małżonków:

– podział majątku małżonków po rozwodzie

– sądowe ustanowienie rozdzielności majątkowej

– zniesienie majątkowej wspólności małżeńskiej

– ustalenie nierównych udziałów we wspólnym majątku

– zwrot wydatków lub nakładów na majątek wspólny lub osobisty

– wyłączenie odpowiedzialności za długi małżonka

Władza rodzicielska:

– przyznanie, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej

– ustalenie miejsca pobytu dziecka

Kontakty z dziećmi:

– uregulowanie kontaktów z dzieckiem

– ograniczenie i zakazanie kontaktów z dzieckiem

– zmiana postanowienia Sądu odnośnie kontaktów z dzieckiem

Alimenty:

– przyznanie alimentów na rzecz dziecka

– przyznanie alimentów na rzecz małżonka

– podwyższenie/obniżenie alimentów

– powództwo o zaspokojenie potrzeb rodziny

– ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego

– zwrot nadpłaconych alimentów

Pochodzenie dziecka:

– uznanie dziecka

– ustalenie lub zaprzeczenie macierzyństwa

– ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa

– zmiana nazwiska dziecka

– przysposobienie